| Сьогодні мотоцикли є незамінною частиною транспорту, вони розвантажують пробки та інші транспортні проблеми великих мегаполісів, дозволяють швидко та економно дісягтися до роботи і будь-якого іншого необхідного місця. Примітно, що перші мотоцикли з'явилися одночасно з появою автомобіля. Дивно, але перший мотоцикл мав чотири колеса.
| Винахідником мотоцикла став відомий промисловець і винахідник Готліб Даймлер. Саме він в 1885 році побудував першу подобу тих мотоциклів, які ми щодня бачимо на сучасних дорогах. Примітно, що самий перший мотоцикл представляв собою подобу велосипеда з встановленим двигуном, і був виготовлений із звичайної деревини, рівно як рама та колеса. До того ж, замість звичних нам двох коліс, був оснащений чотирма. Гумових покришок на той момент ще не існувало, і дерев’яні обода були оббиті залізними листами, а мотор, який приводив цю конструкцію в дію, мав потужність усього в 0,5 кінських сили. Перший мотоцикл працював на двох видах палива: бензині і газу, а для його роботи мала місце необхідність нагрівання мідної трубки, яка і виконувала функцію займання робочої суміші. Дана процедура займала приблизно півхвилини часу, а двигун приводився в рух спеціальною рукояткою. Вага даного чуда техніки становила 70 кілограмів, а максимальна швидкість досягала всього лише 12 кілометрів на годину. Сучасники посміювалися над винаходом талановитого інженера у звязку з його низькими динамічними якостями, але даний примітивний винахід поклав початок цілій епосі двоколісного транспорту – Даймлер був упевнений в тому, що його створіння дасть потужний поштовх розвитку галузі, і не помилився.
Повноцінне ж виробництво мотоциклів взяло свій початок рівно дев’ять років потому – в 1894 році завдяки інженерам Гільдельбранду і Вольфмюллеру, які створили власне дітище з унікальною конструкцією. Перші повноцінні мотоцикли продавалися у великих розвинених країнах Західної Європи, але велика кількість недоробок і технічних неполадок вже незабаром привела модель до фінансового фіаско. Галузі судилося відродитися в 1898 році завдяки чеським інженерам Клементу і Лаурину, на цей раз – назавжди. За матеріалими: http://ifacts.com.ua |